Demokrati vyzvali Mariána Magáta do diskusie. Teraz od nej ustupujú.

17.07.2019

Najbližšie dni nám ukážu či sú proeurópske a údajne prodemokratické osobnosti ochotné diskutovať a stáť si za svojimi vyhláseniami. 

Foto - koláž
Foto - koláž

Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, dostal pred časom v rozhovore s Jánom Gorduličom túto otázku, respektíve výzvu, od diváčky Moniky.
(V tomto videu od času 3:43)

Ladislav Miko odpovedal, že je pripravený sa s Magátom a Kotlebom kedykoľvek zísť a diskutovať. "Musím sa priznať, že mňa teda ešte k diskusii nevyzvali, my sme niekoľkokrát vyzývali do verejných diskusií každého, kto má záujem a títo páni nikdy neprišli, takže kľudne nech prídu a budeme sa baviť," pokračoval.

Ako reakciu natočil Marián Magát video s názvom "PEDOFÍLIA V MÉDIÁCH A V POLITIKE + REAKCIA NA VÝZVU PÁNA MIKA", v ktorom verejnosť, ale i Ladislava Mika informuje o tom, že výzvu do diskusie prijíma. (Vo videu od času 4:25)

Magát zároveň zverejnil text emailu, ktorý Mikovi poslal:

 "Priatelia mi poslali Vašu výzvu, kde vyzývate k diskusii. Som veľmi rád, že ponúkate túto možnosť. Keďže sa o demokraciu - ako zriadenie - zaujímam roky, rád by som s Vami do diskusie šiel. Prípadne na iné témy, ktoré burcujú spoločnosťou:

Témy ako:
-holokaustová propaganda a jej spoločenská škodlivosť
-multikultúra
-demokracia ako zločinecké zriadenie
-slovenský štát, Tretia ríša, Adolf Hitler atď.
Tieto témy, i keď sa zdajú byť rozdielne, veľmi úzko spolu súvisia, ba dokonca na seba nadväzujú. Preto by som rád prijal Vašu výzvu. Povedzte si termín a ponúknite tému, na ktorú si dáme dva-tri týždne prípravu pre zhromaždenie potrebných podkladov, aby diskusia mala úroveň a nebola - ako ste to vo výzve spomenuli - dezinformačnou. Ponúknime teda ľuďom fakty v priamom prenose bez zostrihu.
S pozdravom
Marián Magát"

Ladislav Miko odpovedal až po niekoľkých dňoch. Oznámil, že sa diskusie zúčastní, no predložil pár podmienok:
- diskusia nesmie byť porušovaním platného práva
- nevstúpi do diskusie, v ktorej by mohlo dôjsť zo strany účastníkov k spochybňovaniu holokaustu, alebo by v nich mohli byť propagované systémy ako nacizmus/fašizmus či iné zákonom identifikované zločinecké systémy či ideológie

Taktiež sa v odpovedi vyjadril, že je pripravený sa stretnúť a diskutovať o otázkach demokracie, základoch a dopadoch fungovania Európskej únie či k otázkam nedávnej histórie z hľadiska vývoja na Slovensku, v strednej Európe a podobne.

Vo svojej odpovedi takisto spochybnil možnosť realizácie priameho prenosu. 

Marián Magát reagoval ďalším videom, tentokrát s názvom "PÁN MIKO A VÝZVA K DISKUSII, 2. ČASŤ. HOLOKAUST: KOSTRA DEMOKRACIE"

Magát v ňom komentuje Mikove výhrady. Argumentoval, že "Demokracia je najzločineckejší systém vôbec aký kedy tejto planéte vládol, takže muselo by prísť na túto tému." 

"Aby som to zhrnul, tak pán Miko, skrátka, povedal, že diskutovať áno, ale iba vtedy, keď sa nebudeme dotýkať citlivých tém, ktoré by mohli porušovať zákon - a to je práve holokaust. No a holokaust ako taký je kostra demokracie, pretože bez holokaustu by demokracia nikdy nevznikla,"
pokračuje Magát a veľkú časť zvyšku videa venuje práve obhajobe svojho názoru a podkladá ho poznatkami z rôznych historických prameňov.

Taktiež spomenul, že aj táto téma je zahrnutá v jeho pripravovanej knihe, ktorú plánuje vydať na jeseň.   

Marián Magát opäť zverejnil emailovu správu, ktorou Ladislavovi Mikovi odpovedal: 

"Dobrý deň pán Miko

V prvom rade ďakujem za odpoveď. Prejdem však k veci. To, či sa právo porušuje alebo nie, sa vždy rozhoduje na súdoch, keďže právny poriadok SR nepozná konkrétne trestné činy, respektíve nevie ich zadefinovať tak, aby boli pochopiteľné pre širokú verejnosť, preto nastupujú tzv. znalci, aby ľuďom, ktorí prijali istú právnu normu vysvetlili, čo vlastne prijali. Takže priamo na mieste nie je možné povedať, či bolo právo porušené alebo nie. V konečnom dôsledku ma za tieto činy nedokážu odsúdiť už 8 rokov a vyhrané súdne procesy a zamietnuté oznámenia mi dávajú za pravdu. Mojou obľúbenou témou je pravdaže demokracia a jej umelé udržiavanie pri živote formou holokaustovej propagandy, že sa tak deje mi dáva za pravdu i česká akademická obec, kde udelili istému pánovi menom Peter Kalinovský titul Mgr. za prácu o "holokaustovej propagande, ktorá slúži na prevýchovu dospelých". Ale rád by som ak tak diskutoval na tému cenzúra a prípadne propaganda holokaustu, čo je a čo nie je pravda. Budem sa držať striktne archívnych dôkazov a faktov, takže nepôjde o dezinformácie. Chcem dokázať, že celý režim stojí na povojnových nezmysloch, ktoré keď sa rozpadnú, rozpadne sa i režim, preto je celá táto tématika chránená zákonmi o extrémizme a spochybňovaní holokaustu. Ak súhlasíte a nebojíte sa, môžeme dohodnúť miesto a termín. Všetky náklady s tým spojené Vám uhradím
S pozdravom
Marián Magát" 

V závere videa ešte, okrem iného, spomína, že "Podľa všetkého pán Miko vedel, ktorým smerom sa budem uberať, pokiaľ by to bolo ešte možno live vysielanie alebo prípadne pred publikom a že by sa urobil záznam a že toto by sa dostalo von, pretože demokrati by v priamom prenose dostali na hubu. Pretože od všetkého, čo hovorím, mám dokumenty," neskôr doplnil, že dané dokumenty nemá problém predložiť a zopakoval výzvu pre Ladislava Mika a rovnako i pre Jána Gorduliča, keďže sú, podľa neho, "najhlasnejšie trúby demokracie". 

V minulosti som s Mariánom Magátom zrealizoval rozhovor, ktorý nájdete po kliknutí SEM.