S Mariánom Magátom - O aktuálnom dianí a blízkej budúcnosti

28.01.2018

Štátom za názory prenasledovaný národný aktivista sa momentálne venuje vydavateľskej činnosti. V posledných dňoch oznámil, že v blízkej dobe začne zbierať podpisy na vznik novej strany, ktorá má zjednotiť k spolupráci skutočných nacionalistov. Je to prejav rebélie? Ako reaguje na hlasy, ktoré ho obviňujú z trieštenia národných síl? Aké knižné tituly a aktivitu môžeme od neho v blízkej dobe očakávať? Aj na to som sa opýtal práve Mariána Magáta.

Je známe, že ste začali s vydavateľskou činnosťou v nakladateľstve Guidemedia. Aké tituly máte v poslednej dobe za sebou? Prečo by ste ich odporúčali?

Momentálne mám za sebou prvý titul «Z Tisovho boja» od Štefana Polakoviča. Ide o reprint z roku 1941. Ak by som to mal pojať v skratke, Tiso nikdy nenapísal svoj manifest, ako to urobil napríklad Adolf Hitler, preto sa toho chopil ideológ myšlienky slovenskej štátnosti pán Polakovič, skrz prejavy a články pána prezidenta Tisa. Prečo by som ju odporúčal? Takto, nie je to napínavá kniha, ale je veľmi zaujímavá z pohľadu politického diania. Človek sa z nej dozvie, že snahy o samostatnosť nijako nezaostávali od doby Štúrovcov. Pán prezident vynikajúco a výstižne vykreslil parlamentnú a sociálnu demokraciu. Je to pre ľudí, ktorí si chcú o prvom prezidentovi, o jeho myšlienkach a o dobe v ktorej žil urobiť obraz. Myslím, že pán Polakovič sa nechal inšpirovať Hitlerovým Mein Kampfom, keďže kniha nesie podobný názov. Ak to zoberieme v súvislosti, že Hitler písal «svoj boj», tak Polakovič spísal Tisov boj. Taktiež je grafický upravená podobne na prvých stranách ako knihy z Nemecka v tej dobe.

Aké ešte chystám? No momentálne chystáme vydanie jedného vzácneho diela z obdobia vyhlásenia samostatnosti Slovenského štátu a taktiež jeden projekt, ktorý nám už dosť mešká, keďže momentálne mojou prioritou je vlastná kniha, ktorú píšem a ktorá bude rozhodne predmetom súdnych sporov.

Niekde som zachytil, že pripravujete knihu o aktuálnej politickej situácii a systéme na Slovensku. Ak si niekto takúto knihu zaobstará, čo sa v nej dočíta?

Nebude to len o Slovensku, zameral som sa na celosvetové dianie, keďže písať len o Slovensku by nemalo potrebný efekt, a teda kontext s dianím všeobecne. Dočíta sa, ako to je so vzdelaním, médiami, kto stoji za demokraciou a akým spôsobom bola v polovici 20. storočia doslova vnútená Nemecku, ako bola vybudovaná a akými mechanizmami je udržiavaná. Rozoberám revolúcie a ich prínos NWO. Rozoberám všeobecne tabuizované témy ako holokaust atď, druhú svetovú vojnu a podobne.

V uplynulých dňoch sa dostala do éteru informácia, že zbierate podpisy pre založenie nového národného subjektu. Sú ľudia, ktorí to chápu ako rebéliu a rozbíjanie národnej scény. Z Vašich vyjadrení sa dá vyčítať, že nový subjekt bude ochotný spolupracovať, samozrejme, na báze rovného s rovným. Mohli by ste aspoň načrtnúť, ako si rokovania o takejto spolupráci predstavujete?

Ešte nič nezbieram, dávame dohromady posledné veci. Podpisy sa budú pri najlepšom zbierať vo februári, možno v marci, keďže cez deň pracujem, mám čas pracovať na týchto a iných veciach len v noci. Ľuďom, ktorí to chápu ako rebéliu by som odkázal, že nechápu nič, preto len kecajú a tak to potom aj vyzerá s kvalitou národa. Čo sa týka rozbíjania národných sil, na toto slovné spojenie som už alergický a týchto ľudí považujem, otvorene povedané, za idiotov. Zopakujem to teda po asi 1003 krát. Človek nemôže rozbiť nič, čo nebolo nikdy pred tým celistvé. Môžem na seba kumulovať len ľudí, ktorí sa stotožňujú s mojimi ideálmi alebo pohľadom na svet. Na druhú stranu sa týchto vyplakávačov chcem spýtať, či nie je rozdeľovanie ľudí, alebo ako to oni nazývajú, trieštenie národných síl a ich úsilia, keď Kotlebové opičky na kraji a okresoch vyhadzujú ľudí pre iný názor alebo keď si dovolia neveriť v Boha? Podľa mňa tieto kroky idú často mimo Kotlebu a ten ani o tom nevie. A či to nevadilo pred voľbami a keď sa museli roznášať letáky a financovať kampaň? Keby ľudí, ktorí sa za touto iniciatívou schádzajú spravodlivo ohodnotili prístupom, nemuseli odísť a neboli by vyhodení, pretože pozerať sa na neschopnosť niektorých vedúcich členov tejto strany je neskutočne traumatizujúce. Ale s tým si musia poradiť oni, my sme sa rozhodli ísť vlastnou cestou, cestou kvality, nie kvantity.
Rovná spolupráca pre mňa znamená rovnaký priestor v médiach, spravodlivé prerozdelenie síl na kandidátkach, ochota komunikovať ako rovný s rovným (nie ako doteraz formou odkazov po blízkych ľuďoch), motivovať schopných ľudí, ktorí prinesú ovocie.

Mohli by ste menovať aspoň pár ľudí, ktorí s vami spolupracujú na novej platforme?
Tak oslovil som viacero ľudí. Takí najznámejší sú Roman Ruhig, Robo Bačinský a pár bývalých, ako i terajších členov ĽSNS. Ktorí to sú, to nechcem prezrádzať, pretože niektorí sú ešte v štruktúrach strany. Ďalej jednáme aj s Lukášom Kopáčom, ktorý je myšlienke spájania a vytvorenie platformy naklonený. Pevne verím, že sa budú pridávať ďalší.

Máte vytýčený "deadline" dokedy podpisy najneskôr vyzbierať? Myslím tým aj to, či sú cieľom komunálne, prezidentské voľby, alebo voľby do Európskeho či domáceho parlamentu?

Keď sa vyzbierajú a budú na stole tak budú. Nebudeme to extra siliť. Je jasné, že ľudí už unavuje hrať túto hru na demokraciu a dávať podpisy pod nové subjekty. Preto to nechávame otvorené. Ale do ďalších parlamentných volieb by sme určite chceli ísť.

Mení sa podľa Vás myslenie a nálada v spoločnosti smerom k zmene? Alebo je to skôr v štádiu postupného uspávania?

Ľudia hlúpnu. Vymývanie mozgov holokaustom a liberálmi, ktorí nie sú ochotní ísť do otvorenej diskusie ako Benčík a Havran nás usvedčuje vo viere, že prehrali. Ich jedinou možnosťou ako viesť boj je nediskutovať, aby neboli usvedčení z lži a dezinformácii. Ale mladá generácia má prístup k informáciám, čo zasa obmedzujú cenzúrou. Som názoru, že cenzúra je ich posledná zbraň a teda nasadili to, čo z princípu odmietali. To znamená, že prehrali, už je to len otázka času, kedy parlamentarizmus a s nimi tieto skupiny odídu a budú patrične potrestaní

Čo v najbližšej dobe chystáte? Myslím tým rôzne vyhlásenia, prednášky, stretnutia s občanmi, novinky ohľadom strany...

Určite budem chystať krst tej novej knihy s prednáškou. Veľa možnosti momentálne na svoje aktivity, vzhľadom k mnohým súdnym procesom, ktoré ma čakajú a idú radovo do súm tisícky eur, nemám.

Na záver by som Vás chcel poprosiť o odkaz čitateľom na najbližšie obdobie

Poviem to sedliackym spôsobom: Vyhoďte televízory z obývačiek a sadnite si aspoň raz za deň do kresla s dobrou knihou, ktorá sa nebojí prezentovať fakty. Venujte čas rodine a preberajte politiku v kruhu rodiny. Konfrontujte názory liberálov a demokratov s realitou. Nenechajte si robiť zo života peklo na zemi týmito demokratmi. Je na čase zmeniť život a smerovanie tejto krajiny. Je na čase, aby sme z našich zdrojov čerpali my, nie cudzinci, ktorí kapitál za naše zdroje vynášajú z krajiny. Ak ste to nepochopili, tak sa krčte ďalej Slovač hlúpa!